Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Dopravu máte ZDARMA

Znamení podle zvěrokruhu

Zvěrokruhem, též zvířetníkem nebo zodiakem , je myšlený pás na nebeské sféře táhnoucí se symetricky podél ekliptiky

V tomto pásu se při pohledu ze Země pohybují všechny známé planety sluneční soustavy (včetně později objevených – Uranu a Neptunu; trpasličí planetaPluto se může na obloze objevit i mimo zvířetník). 

Astrologové rozdělili před třemi až čtyřmi tisící lety zvířetník na 12 stejných obdélníkových dílů o délce po 30°, které nazvali zvířetníková znamení.

Znamení zvěrokruhu, které odpovídá určitému datu a času, je odvozeno od polohy Slunce na zvěrokruhu v toto datum a čas. Výchozím bodem zvěrokruhu (začátkem prvního znamení) je jarní bod a znamení Beran. Zvířetníková znamení jsou pojmenována pozvířetníkových souhvězdích, s nimiž se původně kryla. Od dob Hipparcha se zvířetníková znamení v důsledku precese zemské osy posunula od zvířetníkových souhvězdí zhruba o jedno

Znamení Zvěrokruhu

Druhy zvěrokruhu

Rozlišuje se:

  • zvěrokruh tropický, tvořený dvanácti znameními zvěrokruhu od jarního bodu, počínaje Beranem, s nimiž pracuje astrologie. Do zvěrokruhu patří následující znamení: Beran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Vodnář a Ryby. V antickém Řecku se tato znamení částečně kryla se stejnojmennými souhvězdími. Je to dvanáct vymyšlených stejně velikých obdélníků, které jsou široké 18° a dlouhé 30°. Pás začíná jarním bodem, který se však vlivem precese posouvá. Jarní bod byl před dvěma tisíciletími v souhvězdí Berana, nyní je v souhvězdí Ryb a za několik set let se ocitne v souhvězdí Vodnáře.
  • zvěrokruh siderický, tvořený dvanácti souhvězdími, která mají stejná jména jako znamení zvěrokruhu, vůči nimž se posunují v důsledku precese zemské osy o jedno souhvězdí zhruba za 2 150 let a do původní polohy se vrátí asi za 25 800 let. Vlivem precese se v současnosti do ekliptiky dostalo též souhvězdí Hadonoše, které však nebývá považováno za jeho součást.

Historie

Zodiak je původem velmi starý. Klasický zvěrokruh je zřejmě modifikací babylonského zvěrokruhu známého z katalogu MUL.APIN, který vznikl kolem roku 1000 př. n. l. Mnoho souhvězdí lze vystopovat až do starobabylonské říše (počátek 2. tisíciletí př. n. l.). Počet znamení kolísal zřejmě pod vlivem kalendářů používaných k zemědělským účelům. 

V antice pak rozčlenění zodiaku souviselo i s tehdejší klasifikací větrů (s rozdělením světa podle větrů pracovala i antická a středověká geografie. Asi kolem roku 400 př. n. l. (někdy je udáván rok 700 př. n. l.) byl počet znamení omezen na dvanáct. Každé z nich pokrývalo 30° nebeského pásu. Prvním znamením byl Beran přidružený počátečnímu měsíci roku (babylonský rok začínal jarní rovnodenností).

Původ slova zvěrokruhu se váže k představě, že nebeská tělesa jsou obdařena vlastní duší.

 

Minerály podle znamení zvěrokruhu

Už od nepaměti se věří, že Minerály ve znamení zvěrokruhu spojují své nositele s vesmírem, aby bylo možné dosáhnout rovnováhy. Zvolíme-li vhodný kámen, bude na nás jeho léčivá síla a energie působit mnohem lépe než na ostatní. Tato rovnováha posiluje vaše spojení a umožňuje vyčistit vaše tělo a mysl. Dosáhnete nových úrovní vědomí, což vám umožní zachytit aspekty vesmíru, o kterém jste nikdy nesnívali.

Na mé stránce najdete přehledně sepsané znamení o každém z 12ti znamení zvěrokruhu, abyste se dozvěděli vše, co potřebujete znát včetně vhodných minerálů, které každé znamení podporuje.

Při výběru vhodného drahého kamene bychom se měli řídit zejména intuicí a hlasem svého srdce. Je tedy možné, že ten „pravý“ kámen může spadat pod jiné znamení, to ovšem vůbec nevadí. Pokud si nejste při výběru jisti, můžete zvolit jeden z kamenů, který doporučuji u daného znamení zvěrokruhu.

Kameny byly považovány ve všech starobylých kulturách za přímá média astrálních sil. Řekové používali drahé kameny k vyjádření osobního horoskopu. Konstelaci hvězd v době narození odpovídaly konkrétní drahé kameny a skrze jejich působení byl účinek hvězd na člověka bezprostřední. Kameny pozitivně ovlivňovaly vlastnosti, s kterými člověk přišel na svět a které je z postavení hvězd možné vyčíst.

Najděte bohatství, lásku, důvěru pomocí minerálu, které se hodí právě k Váma Vaší duši.

 

Vyberte si o jakém znamení si chcete přečíst víc:

BERAN (21.3 – 20.4) – Oheň

BÝK (21.4 – 21.5) – Země

BLÍŽENCI (22.5 – 21.6) -Vzduch

RAK (22.6 – 22.7) -Voda

LEV (23.7 – 22.8) -Oheň

PANNA (23.8 – 22.9)- Země

VÁHY (23.9- 23.10) -Vzduch

ŠTÍR (24.10 – 22.11) -Voda

STŘELEC (23.11 – 22.12) – Oheň

KOZOROH (22.12 – 20.1) -Země

VODNÁŘ (21.1 – 20.2) – Vzduch

RYBY (21.2 – 20.3) -Voda

 

 

 

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Zv%C4%9Brokruh

Nejnovější články
Znamení podle zvěrokruhu
To , jaké máme vlastnosti a charakter neovlivňuje jenom numerologie (datum narození ) a znamení, ve kterém jsme se narodili, ale také naše jméno. Věděli jste to ?
Znamení podle zvěrokruhu
VODNÁŘ (Aquarius) 21. ledna až 20. února Planeta: Uran , živel : vzdušné znamení Vhodné polodrahokamy: Ametyst, Akvamarín, Amazonit, Čaroit, Granát, Labradorit, Lapis Lazuli, Křišťál, Měsíční kámen, Opál, Safír, Sodalit
Znamení podle zvěrokruhu
VÁHY (Libra) 23. září až 23. října
Znamení podle zvěrokruhu
ŠTÍR (Scorpio) 24. října až 22. listopadu
Znamení podle zvěrokruhu
Střelec (Sigittarius) 22. listopad – 21. prosinec
Znamení podle zvěrokruhu
RYBY (Pisces) 21. února až 20. března
Znamení podle zvěrokruhu
RAK (Cancer) 22. června až 22. července
Znamení podle zvěrokruhu
Panna (Virgo) 23. srpna až 22. září
Znamení podle zvěrokruhu
LEV (Leo) 22. červenec – 23. srpen
Znamení podle zvěrokruhu
KOZOROH (Capricorn) 22. prosince až 20. ledna
Článků na stránku 102030

Novinky z našeho blogu

Rozšíření služeb od GAB
Rozšíření služeb od GAB
Co nového můžete u Gab využívat? číst celé
Strom Života
02.12.2021 Energie
Strom Života
Symbol stromu života vidíme skoro všude kolem nás. Ale věděli jste, jaký je jeho skrytý význam, nebo jaký má význam napříč kulturami a náboženstvími?  číst celé
Kámen splněných snů Labradorit
Kámen splněných snů Labradorit
Tento duhový skvost hrající odstíny zelené, modré, tyrkysové nebo žluté je výjimečný tím, že se o něm tradovalo, že spadl z polární záře. Jedná se o v... číst celé
Platba a doprava
  • doprava ČR od 59Kč nebo od 1500Kč ZDARMA
  • doprava SK od 3,80EUR
  • Platba dobírkou/kartou/na účet

         

Made by Gab
Gabriela
( PO - PÁ 8:00-20:00 )
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz