Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 200,00 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
02.12.2021
Energie

Strom Života

Symbol stromu života vidíme skoro všude kolem nás. Ale věděli jste, jaký je jeho skrytý význam, nebo jaký má význam napříč kulturami a náboženstvími? 

Obecně strom života představuje soudržnost a propojení všeho ve vesmíru. Také bývá spojován s cyklem života, počínaje narozením, životem i smrtí, nebo také propojení čtyř živlů (země, voda, oheň, vzduch), hlavně proto, že stromy byly považovány za centrum energie a léčitelství. Jeho základními významy jsou například rodina, plodnost, síla a růst, mír, nesmrtelnost, a mnoho dalšího.

 

 

Jak jej vnímají jednotlivé kultury, na to se podíváme blíž níže. 

K nám asi nejbližšímu křesťanství je strom života představován jako strom v Rajské zahradě. Vedle stromu poznání dobra a zla měl strom života moc plodit ovoce, které mělo být zdrojem věčného života.

Keltský strom života je silně spjat s přírodou a to hlavně proto že stromy považovali za své předky. Symbolizuje moudrost, dlouhověkost a houževnatost. Dub považovali za vysoce posvátný, znamenal pro ně střed světa neboli “axix mundi”. Větve i kořeny mají symbolizovat spojení mezi nebem a zemí. 

Pro Slovany byl strom života představován jako světová osa. Kde koruna a kořeny představují vertikální směr mezi nebem a zemí, horizontální pak ukazuje cestu neboli souřadnice světa. V mnohých slovanských pohádkách se jednalo o místo, kde přebývali mnozí svatí a hlavně bohové. 

Podle severské mytologie byl za strom života považován Yggdrasill, který je propojen se všemi devíti světy. Vychází z pradávného náboženství, které uctívalo oblohu. Koruna představuje propojení s vyšším já, kmen odhaluje ego naší osobnosti a kořeny jsou místem intuice a podvědomých smyslů.

Pro čínskou kulturu byl strom života považována broskvoň. Legenda praví, že na ni jednou za 3 tisíce let vyroste broskev nesmrtelnosti. Tradičně se zobrazuje v řezbách společně s fénixem a drakem.

V Buddhismu strom života nesl název Bhodiho strom, je vysoce posvátným symbolem, neboť se praví, že pod ním Buddha dosáhl osvícení.

 

Strom života vás ochrání před vším zlem, vnese k vám lásku, klid a silnou životní energii, která vám pomůže k novým začátkům. Přináší stabilitu, plodnost a tvořivost.

Pořiďte si amulet, který je osázen minerály. Například strom života s ametystem bude umocňovat váš duchovní rozvoj, růženín bude posilovat lásku, křišťál vás bude chránit před negativními energiemi a s akvamarínem uklidníte svou mysl

Co strom života znamená pro vás?

 

Zobrazit produktyKliknutím na obrázek zobrazíte produkty se Stromem Života

 

zdroj: https://www.earthkarma.cz/blog/vyznam-a-historie-stromu-zivota/

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli