Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 200,00 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA

Legendy o perlách

Existuje mnoho legend a mýtů o vzniku perel. Jednou z nich je například pradávná Hebrejská legenda, podle které perly představují slzy Evy vyhnané z ráje. Velmi podobnou je i legenda pocházející z Ceylonu o Adamovi a Evě, proléváním svých slz vytvořili jezero z perel. Ty bílé byly slzami Evy a Adamovi slzy daly za vznik černým perlám. Indové přirovnávají perly ke kapkám rosy, které za úsvitu během úplňkové noci zachytily škeble. Ve starověkém Řecku připisovali vznik kapkám deště, které náhodně dopadaly do mušlí. Důvodem, proč perly nosili bylo také pro podnícení harmonického vztahu v manželství a také aby novomanželům zabránili v prolévání slz. Římané měli legendu v podstatě stejnou, jen v nich viděli moudrost, bohatství, půvab a štěstí. Dámy v nich spávaly proto, aby se jim zdály pěkné sny. Peršané se domnívali, že za vznik perel může duha a to ve chvíli, kdy se dotkla země. Duha byla také tou, ve které nacházeli opodstatnění v pestrosti barevné škály odstínů, ve kterých se perly nalézají. Legend a mýtů z celého světa je opravdu plno, tou poslední, kterou bych ráda zmínila je z Japonska. Zde se domnívali, že se jedná o slzy mýtických postav jako jsou mořské panny, víly ale i andělé. 

 

Jak jsou vnímány perly dnes?

Jednoznačně se jedná o drahokam, který podtrhuje ženskou krásu a mladost. Říká se o nich, že uklidňují emoce a udržují duševní rovnováhu. Napomáhají vnímat sama sebe jasněji s možností se zdokonalovat. Chrání před negativní energií

Od nepaměti jsou spojovány také s čistotou, věrností, láskou, nevinností, krásou, nekonečností i nesmrtelností, a hlavně dokáží chránit nevinné i děti. 

 

Jaké mají účinky?

Blahodárně mohou působit na oči, deprese, čištění krve, také pro uklidnění srdce, potlačení nespavosti a problémech zažívacího ústrojí. Dokážou posílit nervový systém a jsou vhodné jako prevence proti pálení žáhy, různým zánětům (ať už se jedná o zánět nervů nebo v dutině ústní). Jeví se také jako vhodnou podporou při uzdravovacích procesech psychosomatických onemocnění. Napomáhají docílení emocionální rovnováhy. 

 

Pro která znamení jsou vhodné? 

Kozoroh, ryby, rak, váhy

Nejvíce však ovlivňuje raky a váhy. Vám, kteří jste rozeni v raku, budou přinášet smíření s vlastními nedostatky a budou do duší vnášet potřebný pocit klidu a bezpečí. Jsou skvělou volbou pro spokojenou budoucnost, kterou pro raky je především rodinné štěstí. Váhy vedou k pozitivnímu zaměření na mezilidské vztahy, které upevňuje hlouběji. Také je pohání vpřed a rozvíjí jejich osobnost, kterou směřuje k vyrovnanosti a kráse. 

Pro kozoroha jsou perly prostředkem k lepšímu porozumění. Pouze cesta přijetí sama sebe a svých nedostatků vede k dokonalosti. Pro ryby mají význam v sebezdokonalování se. 

 

Dámy, noste perly!  Budou na vás doslova zářit. Kontakt s lidskou pokožkou jim náramně svědčí a dodáte jim tak potřebnou vláhu. Odměnou za to bude jejich okouzlující perleťový lesk. 

A drobný vzkaz na závěr, pokud perlu darujete někomu, na kom vám záleží, tak bude obdarovanému stále nosit štěstí. 

CELÁ PERLOVÁ KOLEKCE ZDE

 

 

zdroj: https://www.fler.cz/magazin/kleopatrin-banket-aneb-co-jste-mozna-nevedeli-o-perlach-1405
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli