Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Dopravu máte ZDARMA

Co nám prozrazují barvy minerálů?

Barvy minerálů

Asi je zřejmé, že dva odlišné kameny stejné barvy, nebudou mít úplně totožné účinky. Avšak v mnohém se díky barvě mohou shodovat. O jaké vlastnosti se jedná se dočtete v následujícím článku.

Bílá - Minerály této barvy nás přibližují k věcem, které nenajdeme ve fyzické podobě. Ať už se jedná o aspekty nás samých nebo o bytosti z jiného světa, otevírají nám duchovní roviny bytí (to lze chápat, jako hledání pravé podstaty prožívání v našem hmotném světě). Jsou symbolem nadpřirozenosti, jemnosti, čistoty, nevinnosti a laskavosti. Svému nositeli zajišťuje jasnou mysl, klid a soustředěnost, také usnadňuje start v nových životních začátcích a rozhodnutí. 

Bílé minerály: křemen, perly, selenit, měsíční kámen, některé acháty

 

Žlutá - Hlavní vlastností této barvy je rozhodně tvořivost, kreativita a rozvoj intelektu. Když se řekne žlutá, už jako malé děti jsme jistě věděli, že je to barva jasného Slunce. Proto díky těmto žlutým kamenům vidíme vše jasně a v plné kráse. Učí nás postavit se životu čelem bez skrývání a různých výmluv (masek či vytáček), ukazuje nám kudy vede naše cesta a kudy to naopak nepůjde. Pomůže vám pokud se chystáte začít něco nového (novou kariéru, projekt aj.). Přesvědčí vás jak silnou moc mysl má.

Žluté minerály: citrín,jantar,kalcit

 

Oranžová - Tato barva vnáší do života novou silnou energii a elán. Ve chvílích smutku, různých trápení, stresu nebo depresí vás posílí a dodají vám optimismus. Symbolizuje silné pouto přátelství a radosti. Svému nositeli přinese vitalitu, vytrvalost a sílu. 

Oranžové minerály: karneol

 

Růžová - Nejčastěji jsou minerály růžové barvy spojovány s upřímností, něžností a empatií. Zejména je to barva lásky romantické, jemné a laskavé. Její jemnější tóny mají rádi introverti, protože jim zaručí pocit klidu. Zato ve výrazné růžové, která symbolizuje ambice a energii, se shlédne kdejaký extrovert. Nositeli také poskytne pocit sebeúcty a vlastní docenění. V růzové se budou skvěle cítit lidé ve znamení raka, berana a vah. 

Nechte se inspirovat a nalezněte upřímný dárek pro své drahé polovičky nebo kamarádky. Jistě tak posílíte upřímnost mezi vztahy. 

Růžové minerály: růženín, jaspis, rodochrozit,kunzit, morganit

 

Červená - Je nositelem vědomí, motivace a silné životní energie. Vyvolá ve vás sílu k akci, oddání se k náročné činnosti a jít do všeho naplno. Kameny této barvy napomáhají pro překonání životních překážek, takže nemusíte mít strach, že svým “pohybem” vpřed něco pokazíte nebo ztratíte. Minerály této barvy jsou velmi vzácné a jistě přitáhnou pohledy všech okolo. Červená je rovněž symbolem lásky, ale od jemné růžové v ní naleznete vášeň, smyslnost a sexualitu. Je rovněž symbolem silné energie, odvaze, sebevědomí, radosti a prosperity. 

Červené minerály: granát, rubín, jaspis

 

Fialová - Je symbolem magie, tajuplného světa a transformace. Historicky byla považována za královskou barvu. Svému nositeli dodává nadhled, klid a rovnováhu. Díky vibracím fialových minerálů proniknete do všech částí bytí a tím můžete zvědomit mnohé. Budou vašimi průvodci při odhalování tajných zákoutí. Mají moc pracovat s myslí i skrze sny. Tím dopomáhají na možnosti pracovat na svém osobním i duchovním růstu v průběhu vašeho spánku. Její síla spočívá i v práci s třetím okem, proto vám neunikne nic, co vám dříve bylo skryto.

Fialové minerály:fluorit, ametyst,kunzit, čaroit

 

Modrá - Dovolte si nést se barvou harmonie, trpělivosti, pravdy, míru a mládí. Pokud je tu někdo s horkou hlavou, tak jsou modré kameny právě těmi ideálními. Modrá symbolizuje důvěru nejen v sebe sama, ale i tomu že vše má svůj důvod, důvěru v to co děláte. Že má svůj význam také to kde se právě nacházíte a že na to můžete pohlížet s důvěrou a nadhledem. Přináší do našich životů klid, že si můžeme dovolit vše nechat plynout a nikam nespěchat. Také učí soucitu a respektu k sobě i ostatním. Utišuje bouřlivé emoce a přináší do vztahu harmonii a porozumění. 

Modré minerály: modrý achát, akvamarín,modrý apatit, amazonit, larimar

 

Zelená - touto barvou přitáhnete do života bohatsví nové myšlenky a změny. Symbolizuje plodnost, hojnost a rovnováhu. Je barvou jara a s ním přicházející svěží a čisté energie i nových začátků. Podporuje regeneraci a samouzdravovací procesy v těle. Dodává sílu se zvednout a začít od začátku, v rozvoji i tvořivosti. Tmavé odstíny mají vliv především na tělo po fyzické stránce. Světlé naopak rozvíjí vědomí spojené s osobním i duchovním růstem. 

Zelené minerály: avanturín, jadeit,smaragd, apatit, malachit

 

Hnědá - Je barvou živlu země a symbolizuje zdravý rozum, úspěch, řád a podporuje jasnou mysl. S těmito minerály můžete pociťovat zklidnění, pohodu a příjemné spojení s přírodou. V dnešním světě nás udržuje v přítomnosti, harmonii a napomáhá k odpočinku. Uvádí vysoké vibrace vědomí, které jsou spojené s opomíjením hmotného života, do nižších vibrací.

Hnědé minerály: jaspis, tygří oko

 

Černá - Někteří z nás jistě pociťují obavy z něčeho neznámého a temného. Tato barva má obranný charakter a obrací negativní myšlenky, strachy a stíny v pozitivní sílu. Dodávají pocit bezpečí, odvahy a fyzické síly. 

Černé minerály: onyx, hematit, obsidián, lávový kámen, hematit

 

Existují ovšem i duhové kameny. Ty obsahují množství barev různých odstínů. Takové kameny poté spojují mnoho vlastností dohromady. Mezi ně patří například měsíční kámen, labradorit, fluorit aj.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli