Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 200,00 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA

Co nám prozrazují barvy minerálů?

Barvy minerálů

Asi je zřejmé, že dva odlišné kameny stejné barvy, nebudou mít úplně totožné účinky. Avšak v mnohém se díky barvě mohou shodovat. O jaké vlastnosti se jedná se dočtete v následujícím článku.

Bílá - Minerály této barvy nás přibližují k věcem, které nenajdeme ve fyzické podobě. Ať už se jedná o aspekty nás samých nebo o bytosti z jiného světa, otevírají nám duchovní roviny bytí (to lze chápat, jako hledání pravé podstaty prožívání v našem hmotném světě). Jsou symbolem nadpřirozenosti, jemnosti, čistoty, nevinnosti a laskavosti. Svému nositeli zajišťuje jasnou mysl, klid a soustředěnost, také usnadňuje start v nových životních začátcích a rozhodnutí. 

Bílé minerály: křemen, perly, selenit, měsíční kámen, některé acháty

 

Žlutá - Hlavní vlastností této barvy je rozhodně tvořivost, kreativita a rozvoj intelektu. Když se řekne žlutá, už jako malé děti jsme jistě věděli, že je to barva jasného Slunce. Proto díky těmto žlutým kamenům vidíme vše jasně a v plné kráse. Učí nás postavit se životu čelem bez skrývání a různých výmluv (masek či vytáček), ukazuje nám kudy vede naše cesta a kudy to naopak nepůjde. Pomůže vám pokud se chystáte začít něco nového (novou kariéru, projekt aj.). Přesvědčí vás jak silnou moc mysl má.

Žluté minerály: citrín,jantar,kalcit

 

Oranžová - Tato barva vnáší do života novou silnou energii a elán. Ve chvílích smutku, různých trápení, stresu nebo depresí vás posílí a dodají vám optimismus. Symbolizuje silné pouto přátelství a radosti. Svému nositeli přinese vitalitu, vytrvalost a sílu. 

Oranžové minerály: karneol

 

Růžová - Nejčastěji jsou minerály růžové barvy spojovány s upřímností, něžností a empatií. Zejména je to barva lásky romantické, jemné a laskavé. Její jemnější tóny mají rádi introverti, protože jim zaručí pocit klidu. Zato ve výrazné růžové, která symbolizuje ambice a energii, se shlédne kdejaký extrovert. Nositeli také poskytne pocit sebeúcty a vlastní docenění. V růzové se budou skvěle cítit lidé ve znamení raka, berana a vah. 

Nechte se inspirovat a nalezněte upřímný dárek pro své drahé polovičky nebo kamarádky. Jistě tak posílíte upřímnost mezi vztahy. 

Růžové minerály: růženín, jaspis, rodochrozit,kunzit, morganit

 

Červená - Je nositelem vědomí, motivace a silné životní energie. Vyvolá ve vás sílu k akci, oddání se k náročné činnosti a jít do všeho naplno. Kameny této barvy napomáhají pro překonání životních překážek, takže nemusíte mít strach, že svým “pohybem” vpřed něco pokazíte nebo ztratíte. Minerály této barvy jsou velmi vzácné a jistě přitáhnou pohledy všech okolo. Červená je rovněž symbolem lásky, ale od jemné růžové v ní naleznete vášeň, smyslnost a sexualitu. Je rovněž symbolem silné energie, odvaze, sebevědomí, radosti a prosperity. 

Červené minerály: granát, rubín, jaspis

 

Fialová - Je symbolem magie, tajuplného světa a transformace. Historicky byla považována za královskou barvu. Svému nositeli dodává nadhled, klid a rovnováhu. Díky vibracím fialových minerálů proniknete do všech částí bytí a tím můžete zvědomit mnohé. Budou vašimi průvodci při odhalování tajných zákoutí. Mají moc pracovat s myslí i skrze sny. Tím dopomáhají na možnosti pracovat na svém osobním i duchovním růstu v průběhu vašeho spánku. Její síla spočívá i v práci s třetím okem, proto vám neunikne nic, co vám dříve bylo skryto.

Fialové minerály:fluorit, ametyst,kunzit, čaroit

 

Modrá - Dovolte si nést se barvou harmonie, trpělivosti, pravdy, míru a mládí. Pokud je tu někdo s horkou hlavou, tak jsou modré kameny právě těmi ideálními. Modrá symbolizuje důvěru nejen v sebe sama, ale i tomu že vše má svůj důvod, důvěru v to co děláte. Že má svůj význam také to kde se právě nacházíte a že na to můžete pohlížet s důvěrou a nadhledem. Přináší do našich životů klid, že si můžeme dovolit vše nechat plynout a nikam nespěchat. Také učí soucitu a respektu k sobě i ostatním. Utišuje bouřlivé emoce a přináší do vztahu harmonii a porozumění. 

Modré minerály: modrý achát, akvamarín,modrý apatit, amazonit, larimar

 

Zelená - touto barvou přitáhnete do života bohatsví nové myšlenky a změny. Symbolizuje plodnost, hojnost a rovnováhu. Je barvou jara a s ním přicházející svěží a čisté energie i nových začátků. Podporuje regeneraci a samouzdravovací procesy v těle. Dodává sílu se zvednout a začít od začátku, v rozvoji i tvořivosti. Tmavé odstíny mají vliv především na tělo po fyzické stránce. Světlé naopak rozvíjí vědomí spojené s osobním i duchovním růstem. 

Zelené minerály: avanturín, jadeit,smaragd, apatit, malachit

 

Hnědá - Je barvou živlu země a symbolizuje zdravý rozum, úspěch, řád a podporuje jasnou mysl. S těmito minerály můžete pociťovat zklidnění, pohodu a příjemné spojení s přírodou. V dnešním světě nás udržuje v přítomnosti, harmonii a napomáhá k odpočinku. Uvádí vysoké vibrace vědomí, které jsou spojené s opomíjením hmotného života, do nižších vibrací.

Hnědé minerály: jaspis, tygří oko

 

Černá - Někteří z nás jistě pociťují obavy z něčeho neznámého a temného. Tato barva má obranný charakter a obrací negativní myšlenky, strachy a stíny v pozitivní sílu. Dodávají pocit bezpečí, odvahy a fyzické síly. 

Černé minerály: onyx, hematit, obsidián, lávový kámen, hematit

 

Existují ovšem i duhové kameny. Ty obsahují množství barev různých odstínů. Takové kameny poté spojují mnoho vlastností dohromady. Mezi ně patří například měsíční kámen, labradorit, fluorit aj.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli