Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 200,00 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA

Akvamarín: kámen vody a léčení

Akvamarín: kámen vody a léčení

Přemýšlíte nad tím, s jakým kamenem můžete spojit svoji osobnost? Poznejte Akvamarín, kámen vody, klidu, očisty a radosti. Je to modře zabarvený šesterečný minerál.

Kámen je spojován s elementem vody a je odvozen z latinského ,,aqua mare”, tedy mořská voda.

Akvamarín

Element vody 

Souvisí se vším v našem těle, co je v pohybu, co má tekutou formu. Voda, krevní oběh, lymfatický systém, cirkulace vzduchu, trávicí tekutiny, hlen, ale i naše slzy, pot a moč. Tento element souvisí s odvodem všeho nepotřebného z těla pryč. Naše tělo je tvořeno ze 70 % vodou, krevní plazma obsahuje 90 % vody. Ovlivňuje i ostatní elementy, například oheň potřebuje vodu pro svoji správnou funkci (trávení, trávicí oheň a jeho souvislost s trávicími enzymy a šťávami). 

 

Akvamarín uklidňuje

Akvamarín má velmi uklidňující energii. Je považován za kámen, který vám přinese štěstí a chrání všechny, kteří cestují po, nebo v blízkosti vody a moře. Akvamarín má také velmi silnou schopnost čisti vaši vlastní energii, a tak může pomoci uzdravit váš emocionální stav a stejně tak může prohloubit vaše meditativní stavy.

Energeticky je ovládán Měsícem a je inspirován jinovou, ženskou energií. Jeho energie vám může připomínat šplouchání čerstvé oceánské vody - hravost, rozpustilost a špetku uličníka! :)

 

Akvamarín a zdraví

Akvamarín má velkou schopnost uzdravovat a vyvažovat emocionální stavy. Pomáhá zmírnit stres a chrání nás před negativitou. Jelikož je stres odpovědný za většinu dnešních chorob je tedy Akvamarín vhodný léčitel a prevenčně nás chrání proti nemocem.

Dále má Akvamarín tyto účinky:

 • Pomáhá s emocionálními traumaty
 • Chladí “horké hlavy” a konfliktní nálady
 • Otevírá kanály pro jasnou a upřímnou komunikaci
 • Zmírňuje stres
 • Pomáhá v kontaktu s potlačenými emocemi. 
 • Přináší mír
 • Uklidňuje srdce
 • Čistí mysl
 • Pomáhá mluvit pravdu
 • Posiluje psychické schopnosti
 • Akvamarín je považován za všestranný léčebný kámen, který může pomoci s mnoha druhy fyzických a duševních poruch.
 • Je známo, že akvamarín je přínosný pro těhotné ženy, protože pomáhá chránit matku a dítě před různými problémy. Může také chránit nenarozené děti a zabránit potratům.
 • Může podpořit růst a může regulovat hormony.

 

Odkud pochází můj Akvamarín?

Jsem moc ráda, že jsem sehnala kvalitní a čistý Akvamarín, který se těží v Brazílii a Zimbabwe. Tak jako všechny minerály, které mám na skladě je i tento jeden z nejkvalitnějších kamenů.

 

Jak používat akvamarín?

Je ideální, když ho nosíte v blízkosti kůže - jako náhrdelník, prsten či náramek. Tímto způsobem síla kamene může přímo proudit a spojit se s energií vašeho těla. Při meditaci si tento kámen můžete přiložit na krční čakru a znásobit tak jeho léčebné procesy. V domácnosti ho můžete položit na místa, kde vnímáte emoční přetížení.

 

Vyberte si podle své intuice, ta Vás nikdy nezklame.

Akvamarin

 

Inspiraci jsem čerpala na https://www.jogadnes.cz/joga/element-voda-dzala-apas-4456/

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli